Цікаве дослідження, але висновки неправильні.
Я не дуже цікавлюся розробкою ігор, але ця стаття теж не про ігри.
Що робити, якщо ґодот — зло? §
Головна ідея вільного програмного забезпечення полягає в незалежності від його власника (чи радше його відсутності) — будь-хто може робити з програмою що завгодно. І тоді нема проблем із ніяким демократичним, комуністичним чи ше якимось опен сорсом, який дійсно часто експлуатують різні погані люди.
Нехай Godot і роблять кацапи-педофіли на ред стар ос, і що, коли кожен може переробити його на свій лад? Якщо цей інструмент вам потрібен і він абсолютно не пропрієтарний, то чому б не форканути репозиторій? Якщо ж ви не хочете розробляти рушій, то спокійно можете користуватись оригінальним, ніхто ж вас не змушує платити, щоб прибрати заставку (лол).
З іншого боку, якби Unity був кацапським рушієм, то значна частина українського геймдеву загнулася ще у 2022. До речі, проукраїнський юніті, де документація українською, чи це не на часі? А в комуністичного ґодоту є.
Але комунізм тут абсолютно ні до чого. §
Наше старше покоління не “жило при комуністичному режимі”, бо комунізму злобільшовики так і не побудували. Був тільки тоталітаризм, який мало хто зараз відрізняє від комунізму через зручну підміну понять.
Рабство є і в комунізмі, і в капіталізмі. Рабства нема тільки там, де нема людей, і вільне ПЗ якраз прибирає цю незручність, даючи можливість його використовувати незалежно від того, що там вам намагається впарити розробник.
Висновки §
Лідери ґодоту підозрілі, але це все одно краще, ніж юніті, який розсилав емейли людям, які відійшли від комп’ютера з запущеним рушієм.
Корисні посиланння на інші рушії аж у кінці, тобто виходить, що стаття дуже підносить юніті, а це зле, бо юніті — ще більше зло, ніж ґодот.
А взагалі, комп’ютерні ігри — зло. Вони легко викликають залежність і часто не приносять ніякої користі. Особливо пісочниці: навіщо будувати хату в майнкрафті, якщо можна побудувати в реальному світі?