Telegram - зло, хто б міг подумати?

Телеграм не має нічого спільного з телеграмами, крім того, що можна розірвати конверт та прочитати повідомлення

Багато хто досі думає, що це приватний та анонімний месенджер, або знаючи, що це не так, продовжує його використовувати для всіх комунікацій, боячись розлучитися з улюбленою соцмережею, ще й жартує про те що “і так усе читають”. Але навіщо перетворювати своє життя на цирк, коли можна вжиткувати Matrix та XMPP?

Вади (чи фічі) Telegram §

Анонімність §

Алло, ви даєте йому свій номер телефону, яка анонімність? А ще він логує IP-адреси та може збирати геолокаційні дані, також часто має доступ до камери та мікрофона.

Приватність §

Скрізного шифрування в чатах немає. Точніше, нібито, є в “секретних чатах”, але вони:

Через ці незручності майже ніхто не пише в секретних чатах, тому можна вважати 99% повідомлень скомпрометованими.

Ще була підозріла штука про генерацію прев’ю для посилань у секретних чатах (вони надсилаються на сервер для створення цих прев’ю).

А ще Telegram використовує власний алгоритм шифрування, а це погано. У криптографії є загальне правило: don’t roll your own, тобто не мутіть своє, коли є перевірені та точно безпечні алгоритми. Ну а телеграму пофіг, чи це насправді, щоб додати бекдор у шифрування?

Московськість §

Отже, усі ключі для розшифрування повідомлень зберігаються на серверах, які належать москалям. І як би вони не намагались це приховати, вони справжні кацапи, і вони співпрацюють з ФСБ. Інакше б російська влада забанила Telegram. Але вона цього не зробила (дивіться нижче). А знаєте, хто забанив його? ЗСУ та уряд США 🤔 (а ще працівникам ЦРУ не можна ним користуватись).

Це кажу не тільки я §

Цікаві моменти з історії месенджера §

Проблеми з масивними централізованими мережами §

Звісно, Telegram — не єдиний такий паскудний, і це все випливає з того, що маючи успішний багатокористувацький сервіс, будь-хто перестає думати про користувачів (якщо взагалі думав до цього) і рухається повністю за власною хіттю. Як наслідок, вони:

  1. Вводять рекламу та різні методи відстежування користувачів.
  2. Пробивають ногою вашу приватність.
  3. Цензурують “неприйнятні” матеріали і співпрацюють із тоталітарними режимами.

Я вже не кажу, що закритий вихідний код штинить багами та вразливостями, а ще потом працівників, які самі не знають, нащо їм рекламний банер у списку чатів (ой сказав).

Рішення — децентралізація (XMPP й Matrix) §

Хто рекомендує Signal як альтернативу Telegram, очевидно, не розуміє чи не переймається, що Signal теж централізований, і всі проблеми Telegram-у в майбутньому можуть досягти й Signal. Тому краще одразу переходити на базовані децентралізовані технології. На щастя, такі вже давно існують і широко застосовуються — це протоколи Matrix та XMPP.

-> Matrix та XMPP на пальцях <-